Logo Gminy Busko-Zdrój

Aktualności Buskie

Do 14 lutego 2025 trwają zapisy do tegorocznej edycji akcji.

Zapraszamy nieformalne grupy mieszkańców i organizacje społeczne, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

W akcji Masz Głos pomagamy zrealizować ciekawe i potrzebne społecznościom działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami. Celem akcji jest budowanie wśród mieszkańców i władz lokalnych wspólnej odpowiedzialności za swoją gminę. Edycja 2025 zaczyna się w lutym i trwa do końca listopada (zobacz harmonogram).

 

plakat ,,Masz Głos

 

Dla kogo?

Uczestnikami naszego programu są stowarzyszenia i fundacje, grupy nieformalne,  koła gospodyń wiejskich, sołectwa, Młodzieżowe Rady Miasta, Rady Kobiet, Rady Seniorów, samorządy uczniowskie. W ubiegłorocznej edycji udział wzięła m.in. grupa uczniów szkoły średniej, która chciała założyć Młodzieżową Radę Powiatu, społeczność mieszkańców osiedla, grupa opiekunów osób przewlekle chorych, obrończynie praw zwierząt, mieszkańcy wsi, którzy mieli problem z wylewającą lokalną rzeką.

Jeśli wiesz, że ktoś z Twojego otoczenia może być zainteresowany udziałem w akcji Masz Głos, pobierz i wydrukuj plakat o zapisach i powieś w widocznym miejscu [PDF – A3 do drukuPDF – A4 do druku].

Jak zostać uczestnikiem?

Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos, należy do 14 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie aktywny od 31 stycznia. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 25 lutego przez stronę internetową akcji Masz Głos.

 Zapraszamy do oglądania webinarium informacyjnego o akcji Masz Głos – na czym polega działanie w naszym gronie, na jakie wsparcie można liczyć w ramach akcji Masz Głos;

w każdy piątek zapraszamy do lektury historii o działaniach naszych uczestników na portalu Ngo.pl. Wszystkie historie najdziecie zaś w „Atlasie dobrych praktyk. Historie lokalne 2023”;
na Facebooku działa grupa Społeczność Masz Głos, do której zapraszamy wszystkich aktywnych w swoich środowiskach – to może być twórcze i wspierające miejsce wymiany doświadczeń.

https://www.maszglos.pl/aktualnosci/ruszyly-zapisy-do-akcji-masz-glos-2/