Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Buskie Samorządowe Centrum Kultury od 1 kwietnia zaprasza na nową wystawę malarstwa w Domu Zdrojowym w kompleksie #TężniaBusko. Autorką prac jest Elżbieta Musiał, malarka, fotografka, poetka i eseistka.Buskie Samorządowe Centrum Kultury od 1 kwietnia zaprasza na nową wystawę malarstwa w Domu Zdrojowym w kompleksie #TężniaBusko. Autorką prac jest Elżbieta Musiał, pochodząca z Końskich malarka, fotografka, poetka i eseistka.

plakat promujący wystawę malarstwa, przedstawia zielono-szarą grafikę, w tle twarz kobiety

 

Wystawa będzie dostępna do końca kwietnia w godzinach pracy Domu Zdrojowego Kompleksu #TężniaBusko, ul. Waryńskiego 5. Spotkanie z autorką odbędzie się na zakończenie wystawy, 30 kwietnia. 

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

Elżbieta Musiał - poetka, eseistka, publicystka, artystka plastyk, reżyserka. Należy do Związku Literatów Polskich oraz Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. W 2018 roku otrzymała nagrodę im. J. Słowackiego za całokształt twórczości poetyckiej i krytykę literacką, w tym za odnowienie formy poematu. Inne nagrody literackie: za tom wierszy „Tatuaż z obłoków” (Świętokrzyska Premiera Literacka, 2001), za poematy „Mówię pochyloną cambrią” (1. nagroda w kategorii poezja w II Konkursie literackim im. Stefana Żeromskiego, 2014 oraz Nagroda im. Piotra Kuncewicza za książkę roku miesięcznika „Czwarty Wymiar”, 2015), „Na zdjęciu wciąż żyjemy” (wyróżnienie w konkursie na najlepszą poetycką książkę XXXV Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, 2012). Pozostałe poematy: „na śmierć zegarka przejechanego zimą przez samochód" (2008), „Ars moriendi, czyli poradnik czynności nieużytecznych” (2013), „3 poematy” (2014), „To jedno” (2016), „Gry do-słowne” (2019); tomiki poetyckie: „Miejsce na niebo” (1996), „Cień rzeki” (2004), „Płacz czajki. Wiersze i poemat” (2009), „Ja, o jednym imieniu” (2014), "Niskie słońca” (polsko-bułgarski wybór wierszy i poematów w tłum. Łyczezara Seliaszki, 2016). Eseistyczna książka „Poeta patrzy na kobietę” wzbogacona reprodukcjami własnych prac malarskich (2006).

Filmy autorskie: „Kręgi na wodzie” (2022), „Miej choć odwagę pamiętać” (2020).

Obrazy prezentowała na ponad 20 wystawach indywidualnych (m.in. w Warszawie, w Sofii, Warnie, Moskwie, St. Petersburgu, Lubece) oraz około 100 wystawach zbiorowych. Brała udział w licznych plenerach plastycznych oraz międzynarodowych projektach interdyscyplinarnych.