Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Od 1 października zapraszamy do Domu Zdrojowego na wystawę pt. "Mandalowe Improwizacje" Halina Deląg będzie naszym gościem.

mandala-1


Mówi o sobie:" Jestem artystą z zamiłowania. Całe życie sztuka w różnej formie była bliska mojemu sercu, najpierw było to rękodzieło. Robiłam na drutach swetry, spódnice, kamizelki dla siebie i swoich dzieci. Szydełkowanie również zagościło w moim życiu - czapki, szaliki, chusty, to dzieła które tworzyłam głównie dla siebie i rodziny. Był taki czas, gdy zajęłam się dekorowaniem doniczek. Przyklejałam do nich potłuczone płytki ceramiczne, tworząc różne wzory, po wypełnieniu fugą świetnie nadawały się do dekoracji jako osłonki i pojemniki na kwiaty. Ale zawsze chciałam malować na płótnie, tworzyć własne obrazy. Przez długi czas nie miałam odwagi, albo po prostu brakowało mi czasu.

mandala

Sztuka szeroko pojęta wkroczyła w moje życie podczas warsztatów malowania mandali. To było TO. Tak bardzo zafascynowałam się tworzeniem mandali, że natychmiast zaczęłam organizować swój warsztat pracy. Zaczęły powstawać nowe dzieła. Stało się to moją główną pasją. W swoich pracach pragnę uchwycić delikatność, wrażliwość oraz subtelność ludzkich emocji i sięgać do swojej duszy przelewając jej cząstkę na każdą swoją pracę. Dlatego moje prace noszą tytuły wartości ważnych dla człowieka, a szczególnie dla kobiet, jak: ,,Pewność siebie”, ,,Miłość”, ,,Wdzięczność”, ,, Wolność”, ,,Wyobraźnia”, ,, Tajemnicza z tatuażem”, ,,Wibracje” inne".

Od trzech lat zgłębia technikę malowania mandali eksperymentując i rozwijając różne metody. Mandala to rysunek na planie koła i kwadratu, technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Obecnie tworzy obrazy z motywem mandali, wplata w swoje dzieła mandale jako sposób na wyrażenie emocji.
Inspirowana pozytywnymi opiniami osób obdarowanych obrazami czy rękodziełem, postanowiła zbudować własną markę artystyczną.

Wierzy, że wykształcenie nie determinuje życiowej drogi. Tytuł artysty przeznaczony jest również dla osób, które przemierzają tę drogę z pasją i konsekwencją. Doświadczenie zbiera poprzez działanie i realizowanie własnych projektów. Z wielką pasją i zaangażowaniem organizuj i prowadzi warsztaty malowania mandali, malowania ceramiki. Jest to bardzo ważny projekt, bo daje innym ludziom wartość, wprowadza ich w świat marzeń, sposobu na realizowanie siebie, tworzenie przestrzeni dla relaksu, wyciszenia, medytacji...bo po to są właśnie mandale.
Wystawę wyjątkowych prac Haliny Deląg można zwiedzać przez cały październik w Domu Zdrojowym w Kompleksie #TężniaBusko!
Zapraszamy serdecznie!