Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Baza wydarzeń

Godziny otwarcia instytucji kulturalnych i sportowych w okresie świątecznym

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogrami funkcjonowania instytucji miejskich w okresie Świąt Wielkanocnych w dniach od 18 do 21 kwietnia 2025 r. :

więcej ...

Palmy nagrodzone

Dziś w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Palmy Wielkanocne”, podczas którego wręczono nagrody wyróżnionym uczestnikom konkursu.

więcej ...

21:37 - wyjątkowy seans dziś w Kinie Zdrój

Kino Zdrój BSCK serdecznie zaprasza na film "21:37". To niezwykła opowieść o tym, co działo się w Polsce po śmierci Jana Pawła II – o chwili, gdy zatrzymał się czas...

więcej ...

Zielona Moc Zdrowia – inspirujące spotkanie w Dobrosferze

Kwietniowe spotkanie w Dobrosferze upłynęło pod znakiem harmonii, natury i troski o zdrowie. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego prelegenta – Pana Andrzeja Wojtkowskiego, zielarza z pasją, który od lat...

więcej ...

Dyskusyjny Klub Książki buskiej biblioteki

28 czerwca w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone "Dziennikom 1953-1969" Witolda Gombrowicza. Spotkanie to nabrało szczególnego wymiaru, ponieważ rok 2024 został oficjalnie ustanowiony Rokiem Gombrowicza. Organizowaliśmy je we współpracy z Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach co dodatkowo podkreśliło wyjątkowość tego wydarzenia.

Witold Gombrowicz, znany ze swojego kontrowersyjnego stylu i odważnych przemyśleń, w swoich "Dziennikach" zabiera nas w podróż przez swoje życie, pełną intelektualnych wyzwań i egzystencjalnych refleksji. To dzieło, które nie tylko przedstawia codzienność pisarza, ale również głęboko zanurza się w jego filozofię i spojrzenie na świat.

Podczas spotkania wspólnie czytaliśmy wybrane fragmenty "Dzienników", które szczególnie nas poruszyły i zainspirowały do przemyśleń. Każda z uczestniczek miała okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i interpretacjami, co zaowocowało żywą i owocną dyskusją. Dzięki temu mogłyśmy lepiej zrozumieć zarówno twórczość Gombrowicza, jak i jego osobiste przeżycia oraz refleksje.

Cieszymy się, że mogliśmy w taki sposób uczcić Rok Gombrowicza i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie będziemy kontynuować nasze literackie podróże i intelektualne wyzwania.