Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

Zapraszamy świętokrzyską młodzież do udziału w I Olimpiadzie Gier Planszowych Instytutu Pamięci Narodowej.
Kwalifikacje regionalne do finałowych rozgrywek odbędą się na „Przystanku Historia” w Kielcach w dniach 1-2 grudnia 2022 roku.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada.

grafika promująca olimpiadę gier planszowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszym etapem Olimpiady są kwalifikacje wewnętrzne. Mogą zorganizować je szkoły, domy kultury, biblioteki oraz inne podmioty zainteresowane uczestnictwem w turnieju. W tym etapie uczestnicy zapoznają się z planszówkami i wybierają najlepszych, którzy zagrają w Kielcach. Organizację kwalifikacji należy zgłosić do koordynatora regionalnego Olimpiady – Jakuba Mularczyka (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 696 826 381 wew. 103).

W przypadku braku egzemplarzy gier w placówce, jest możliwość ich wypożyczenia z kieleckiej Delegatury IPN. Możliwa jest również wysyłka pocztą.

W sprawie wypożyczenia należy kontaktować się z koordynatorem regionalnym. Lista gier do wyboru, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://olimpiadagier.org/