Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

zdjęcie przedstawia prace fotograficzne - czarno-białe fotografie portetowe z Przeglądu Ponidzie

Podsumowanie XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego PONIDZIE 2022 odbyło się wczoraj w Klubie Stradivarius BSCK.

Do udziału w trzech konkursach przystąpiło kolejno: 14 autorów (29 zdjęć) - do XII Konkursu. Busko-Zdrój portret Miasta", następnie 26 autorów (72 fotografie) do konkursu „Drogami Ponidzia", oraz 35 autorów (102 autorskich portretów) do nowego konkursu „Portret w czerni i bieli". Od samego początku, w zamierzeniu jego twórcy i Kuratora z 25-letnim stażem Piotra Kalety, znakomitego artysty fotografika rodem z Buska-Zdroju, Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny PONIDZIE miał być inicjatywą łączącą ludzi i promującą fotografię, jako twórczy sposób i spędzania czasu i patrzenia na rzeczywistość.

Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy w konkursie ,,Busko-Zdrój portret Miasta" zdobył Pan Wojciech P. Kowalczyk.

Po 25-tej edycji pożegnał się z organizacją PONIDZIA Piotr Kaleta. Zastąpił go fotografik, Daniel Piwowarczyk. Nowy kurator uszanował formułę swego poprzednika - uszanował także i jego samego organizując w ramach Przeglądu wystawę indywidualną fotografii Piotra Kalety w Domu Zdrojowym #Tęznia Busko. Prezentacja, złożona z 10 wielkoformatowych fotografii, tylko bardzo ogólnie określa około 50-letnią twórczość jej autora.

 

 źródło: Folder XXVI OPFP PONIDZIE 2022.