Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza w piątek do Domu Zdrojowego #TężniaBusko na koncert Benedykta Heszena pt. "Między Krakowem a Warszawą".

Grafika promująca koncert Benedykta Heszena

 

Benedykt Heszen od piątego roku życia uczy się gry na fortepianie. W 2021 ukończył Archidiecezjalną Szkołę Muzyczną I st. im. ks. kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie, w klasie fortepianu Danuty Gruzy. Obecnie kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, pod okiem uznanego pianisty i pedagoga, Profesora Karola Radziwonowicza.

Benedykt jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów dla młodych adeptów sztuki pianistycznej, takich jak VI Międzynarodowy Konkurs dla Dzieci i Młodzieży im. Beli Bartoka w Warszawie (2019, I miejsce), 5th International Monika Sikorska-Wojtacha Piano Competition w Wieliczce (2019, I miejsce), IX Festiwal Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka" w Krakowie (2020, III miejsce), XXIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie (2020, I miejsce).

Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Łańcucie „Od rzemiosła do mistrzostwa" (2019, 2021), zaprezentował własną kompozycję w ramach XV Dnia Muzyki Współczesnej „Nowa Miodowa Jesień" (2021), dał oprawę muzyczną spotkaniu z Posłem RP Grzegorzem Braunem w Krakowie oraz wieczorowi poetyckiemu „Z Cyprianem Kamilem Norwidem" w Odonowie, występował na koncertach, m.in. w Warszawie.

W 2021 otrzymał stypendium Marszałka Województwa Małopolskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne.

 

Koncert "Między Krakowem a Warszawą"

Piątek, 25.03.2022, godz.19

Dom Zdrojowy kompleksu #TężniaBusko

ul. Waryńskiego 5

Wstęp wolny, zapraszamy!