Logo Gminy Busko-Zdrój

Park w centrum miasta nocą
Park w centrum miasta nocą
Podświetlana fontanna nocą w centrum miasta
Zdjęcie jesienne Alei Mickiewicza nocą
Pomnik Leszka Czarnego nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności

pobrane

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju informuje, iż od 04.05.2021 r. przyjmowanie i wydawanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ odbywać się będzie w budynku MGOPS od strony głównego wejścia w godzinach:

  • poniedziałek: 7.00 – 15.00
  • wtorek: 7.00 – 15.00
  • środa: 7.00 – 17.30
  • czwartek: 7.00 – 15.00
  • piątek: 7.00 – 15.00

źródło: www.mgops.busko.pl

4 MAJA DZIEŃ STRAŻAKA!

Na zdjęciu znajdują się przedstawiciele władz samorządnych oraz powiatu,  harcerze oraz zuchy buskiego hufca na tle pomnika Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju. Zdjęcie przedstawia Przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Burchana niosącego wiązankę, Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę niosącego wiązankę oraz Z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michała Marońskiego.

Władze gminy i powiatu uczciły 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po raz kolejny ze względu na stan pandemii święto było obchodzone bardzo skromnie, bez tradycyjnej oprawy patriotycznej i artystycznej.

Dni otwarte dla turystyki

Zapraszamy na dni otwarte dla turystyki 2021.

7 maja 2021 – piątek

14:00-17:00 Buskie Zabytkowe Kościółki z przewodnikiem - zbiórka pod Marconim
14:00-17:00 Udostępnienie zwiedzającym Kościółka Św. Leonarda
20:00-22:00 Buskie Iluminacje - spacer nocą z przewodnikiem - zbiórka pod Marconim

8 maja 2021 – sobota

14:00-18:00 Rajd pieszy szlakiem drewnianego budownictwa sakralnego wzdłuż Maskalisu z przewodnikiem - zbiórka pod Marconim
14:00-16:00 Udostępnienie zwiedzającym Kościółka Św. Leonarda

 Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, iż od maja nastąpi stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu:

OD 1 MAJA

Majowe zmiany w obostrzeniach

Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu: limit – max. 50 osób

Sport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży
max. 50 proc. obłożenia obiektu

W związku z wystąpieniem kilku kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) (wirus niepatogenny dla ludzi) na terenie powiatu buskiego informuję, że zgodnie z ,,Rozporządzeniem nr 1/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Busku-Zdroju z dnia 21 kwietnia 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu buskiego”:

  • określa się obszar zapowietrzony obejmujący miejscowości zlokalizowane na terenie gminy Busko-Zdrój: Bilczów, Olganów, Dobrowoda, Budzyń.
  • określa się obszar zagrożony obejmujący miejscowości: Busko-Zdrój, Bronina, Owczary, Zbludowice, Kawczyce, Nowa Wieś, Szczaworyż, Pęczelice, Skotniki Małe, Skotniki Duże, Radzanów, Baranów, Gadawa, Chotelek, Biniątki, Siesławice, Wełecz, Żerniki Górne

W związku z powyższym apeluję o przestrzeganie postanowień Rozporządzeniem nr 1/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Busku-Zdroju z dnia 21 kwietnia 2021 r. oraz poniższych zasad bioasekuracji: 

Zasady ochrony drobiu przed grypą ptaków

UWAGA! Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Bitwa Regionów 2021 w nowej odsłonie!

Regulamin Bitwa Regionow

Od 26 kwietnia nastąpi regionalizacja obostrzeń

W 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń ponownie zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone.

NIE STRASZMY, ALE WSPIERAJMY I AKTYWIZUJMY SENIORÓW!

„Lęk, panika, izolacja, bezruch psychiczny i fizyczny jest i będzie dla seniorów o wiele groźniejszy niż sam wirus” - wielokrotnie apelowali eksperci Głosu Seniora, m.in. Przewodniczący Rady Programowej Głosu Seniora, geriatra
i dyrektor Szpitala MSWiA w Krakowie, dr Krzysztof Czarnobilski i psychogeriatrzy, a wśród nich m.in. dr Małgorzata Ostrowska. Rozpoczyna się nowa epidemia chorób psychicznych i tych wynikających z zaniedbań spowodowanych pandemią. W związku z tym rośnie ilość nerwic, depresji przechodzonych udarów czy zawałów.

Nie możemy zatem straszyć seniorów! Nie możemy bombardować ich negatywnymi wiadomościami. Musimy dodawać sobie otuchy i wzajemnie się wspierać. Musimy aktywizować seniorów medialnie i drogą on-line, ale przede wszystkim kontaktem bezpośrednim, ponieważ jak wskazują liczne badania tylko 20% polskich seniorów korzysta z Internetu. Nie poddawajmy się panice i nie zaniedbujmy kontaktów! Aktywizujmy, edukujmy i wspierajmy seniorów! Możemy to robić między innymi poprzez zwykłą rozmowę odrywającą od tematyki pandemicznej, odkrywanie i pielęgnowanie swoich pasji czy angażowanie się w pomoc innym, wolontariat oraz pracę społeczną.

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora wraz z Zastępcą Michałem Marońskim pogratulowali Panu Michałowi Płatkowi objęcia stanowiska Prezesa „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A., życząc przy tym wielu sukcesów zawodowych i trafnych decyzji w realizacji wszelkich zamierzeń.

Ze swojej strony zadeklarowali również gotowość do stałej i efektywnej współpracy oraz działań na rzecz Mieszkańców i Uzdrowiska.