Świetlica w SzańcuBudowa wiejskiego ośrodka kultury w Szańcu to kolejne gminne przedsięwzięcie tym razem skierowane do sołeckiej społeczności.

W ramach prac rozebrano stary budynek. Położono już fundamenty nowego obiektu i wykonano słupy żelbetowe. Dokonano wymiany słupów oświetleniowych oraz linii napowietrznej. Budynek wyposażony zostanie w przyłącza wodno-kanalizacyjne, gazowe, elektryczne, zbiornik na gaz i na ścieki. Zagospodarowany będzie też teren wokół obiektu. Powstaną chodniki i miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Wybudowana będzie też altana ogrodowa wraz z grillem oraz nasadzona zieleń. Całość kompleksu zostanie ogrodzona. Ponadto budynek będzie wyposażony w sprzęt biurowy, AGD, sprzęt sportowy, audio-video i gry świetlicowe.

Zadanie dofinansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, działanie „Odnowa i rozwój wsi". Planowany termin zakończenia prac to wrzesień br.

Gmina ma w planach kolejne remonty wiejskich świetlic, m.in. w: Wełczu, Biniatkach, Dobrowodzie, Chotelku, Nowym Folwarku, Janinie, Kawczycach, Pęczelicach, Radzanowie, Zbrodzicach i Mikułowicach. Remonty przeprowadzone zostaną zgodnie z potrzebami. Polegały będą na ociepleniu świetlic, elewacji, wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, wymianie pokrycia dachowego.

EHR