Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Park zdrojowy, w tle Sanatorium Markoni
Fontanna ledowa
Zdjęcie Tężni nocą
Ptaszek zimą
previous arrow
next arrow
PlayPause

baner 2b

 

Spotkanie z Mikołajem w Krainie Przedszkolaka 5 grudnia br. w Oddziale Zamiejscowym Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busku – Zdroju z siedzibą w Dobrowodzie pojawił się długo oczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj.

Przemiły gość miał oczywiście ze sobą duży worek z prezentami. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z Nimi trochę, spytał czy były grzeczne i poprosił by zaśpiewały dla Niego piosenkę, bądź wyrecytowały wierszyk. Przedszkolaki spełniły tę prośbę. Wręczyły także Mikołajowi własnoręcznie wykonany szal.

Wszyscy obecni na spotkaniu z zachwytem obserwowali występy maluchów. Po występach święty Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Każdy przedszkolak odważnie i z uśmiechem na ustach podchodził do Mikołaja po prezent i do wspólnego zdjęcia.

Na koniec dzieci serdecznie podziękowały Mikołajowi za otrzymane prezenty i wspólnie spędzony czas, pożegnały Go i poprosiły, by koniecznie przybył do Nich za rok.

Po wizycie św. Mikołaja, przy nastrojowej muzyce o tematyce świąteczno - zimowej, rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby na choinkę. Na stołach pojawiły się pachnące pierniczki, które dzieci dekorowały kolorowymi lukrowymi pisakami, tworząc przeróżne wzory i kształty. Wspólna praca sprawiła dużo radości zarówno dzieciom, rodzicom, jak i pracownikom przedszkola. Podczas spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku, a czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Spotkanie z Mikołajem w Krainie PrzedszkolakaSpotkanie z Mikołajem w Krainie Przedszkolaka

Oddział Zamiejscowy Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busku – Zdroju z siedzibą w Dobrowodzie powstał w ramach Projektu pt. „Kraina Przedszkolaka", który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet - IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie z Mikołajem w Krainie PrzedszkolakaSpotkanie z Mikołajem w Krainie PrzedszkolakaSpotkanie z Mikołajem w Krainie Przedszkolaka

Spotkanie z Mikołajem w Krainie PrzedszkolakaSpotkanie z Mikołajem w Krainie PrzedszkolakaSpotkanie z Mikołajem w Krainie Przedszkolaka