Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Park zdrojowy, w tle Sanatorium Markoni
Fontanna ledowa
Zdjęcie Tężni nocą
Ptaszek zimą
previous arrow
next arrow
PlayPause

baner 2b

„Patrzcie, patrzcie jaka szopka
Cała w śnieżnych białych kropkach.
Nad nią gwiazdka jak ze szkiełka.
No to zróbmy dziś jasełka."

19 grudnia dzieci pięknym występem jasełkowym, wprowadziły swoich bliskich oraz zaproszonych gości w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Jasełka w Krainie Przedszkolaka Historię narodzin Syna Bożego w Betlejem przybliżyły dzieci z Krainy Przedszkolaka Oddziału Zamiejscowego Publicznego Przedszkola nr 2 z siedzibą w Dobrowodzie oraz dzieci z oddziałów „0" Publicznego Przedszkola nr 2 w Busku – Zdroju.

Na widowni podczas jasełkowego spotkanie zasiedli: Henryk Radosz zastępca burmistrza miasta i gminy Busko – Zdrój, Marianna Konieczna dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Busku – Zdroju, Jerzy Radziwolski dyrektor Zespołu Obsługi Przedszkoli i Szkół w Busku – Zdroju, Anna Kolarz koordynator projektu, Anna Przyłudzka asystent koordynatora, pracownicy PP nr 2 w Buska – Zdroju oraz rodzice i najbliżsi członkowie rodzin przedszkolaków.

W przepięknej scenografii, przy blasku światełek, w miłej i świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, aniołowie, Trzej Królowie i pastuszkowie. Nie zabrakło również Pani Zimy, dzieci w pięknych i barwnych strojach góralskich, licznych aniołków oznajmiających dobrą nowinę, pastuszków, Trzech Królów przybywających z darami. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole. Szopka prezentowała się niezwykle, a występy przedszkolaków w kolorowych strojach wywołały wzruszenie na twarzach wszystkich gości. Inscenizacja Bożego Narodzenia przeplatana była pięknymi pastorałkami, wierszykami i kolędami.

Jasełka w Krainie PrzedszkolakaJasełka w Krainie PrzedszkolakaJasełka w Krainie Przedszkolaka

Przedstawienie zakończyło się pięknie wyśpiewanymi życzeniami przedszkolaków dla licznie zgromadzonej widowni oraz wręczeniem gościom świątecznych stroików w postaci kolorowych choinek.

Henryk Radosz i Jerzy Radziwolski pogratulowali dzieciom pięknego występu, złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Po części artystycznej wszyscy miło spędzili czas przy poczęstunki, słuchając pięknych kolęd i pastorałek.

Jasełka w Krainie PrzedszkolakaJasełka w Krainie PrzedszkolakaJasełka w Krainie Przedszkolaka

Jasełka w Krainie Przedszkolaka„Kraina Przedszkolaka" w Dobrowodzie, nazywana jest także przedszkolem unijnym, dlatego że dofinansowana została kwotą ponad 410 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, przy wkładzie własnym Gminy Busko – Zdrój wynoszącym ponad 72 tys. zł. Przez cały okres realizacji projektu, tj. do czerwca 2015 r. do „Krainy Przedszkolaka" będą uczęszczać dzieci ze środowisk wiejskich zamieszkałe na terenie sołectw: Dobrowoda, Olganów, Bilczów, Budzyń, Gadawa, Baranów, które mają szansę pełniejszego rozwoju psychofizycznego i intelektualnego, co pozwoli im na lepszy start w kolejnych etapach edukacji.

Po zakończeniu realizacji Projektu w czerwcu 2015 r. „Kraina Przedszkolaka" będzie funkcjonować jako przedszkole samorządowe prowadzone przez Gminę Busko – Zdrój.