Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

grafika promująca wystawę, wizerunek Adama Chmielowskiego

Bohater, artysta, święty. Powstaniec styczniowy, utalentowany malarz, opiekun nędzarzy. Tak można najkrócej opisać niezwykłą i do dziś fascynującą postać Adama Chmielowskiego, którego imię zakonne Brat Albert stało się w Polsce powszechnie znane już pod koniec XIX wieku.

Dzieci siedza przy stoliku


W dniu 12 czerwca 2024 roku przedszkolaki z grupy VI z Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Busko-Zdrój na rok 2024.

chłopcy oglądają książkę
Nasza biblioteka miała zaszczyt gościć grupę małych czytelników z Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Diamentowa Dłoń, którzy spędzili u nas miłe i inspirujące chwile pośród książek. Wizyta odbyła się w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani dla Gminy Busko – Zdrój na 2024 rok.

plakat maly busko popr 002

Buska publiczność miała już okazję zobaczyć „Narty Ojca Świętego” w autorskim opracowaniu Teatru Ciut Frapującego z Pińczowa. Teraz spektakl powraca na deski Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w wydaniu specjalnym. Jeden z naszych kolegów to człowiek borykający się z licznymi chorobami i przeciwnościami losu, potrzebujący wsparcia. Dlatego postanowiliśmy zagrać ponownie, tym razem w celu zebrania środków dla Sławka.

wystawa Projekt Historia

Najnowsza wystawa Buskiej Galerii Sztuki otwarta! Na piętrze zabytkowej Willi Polonia od wczoraj (7 czerwca 2024) oglądać można stałą wystawę "Projekt Historia" poświęconą historii Buska-Zdroju.