Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Przegląd Fotografii Ponidzie 2020Nietypowym wernisażem online podsumowano XXIV Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie 2020. Podczas otwarcia wystawy pokonkursowej przyznano nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdój w "XI Konkursie Fotograficznym”, którą otrzymał Michał Wyszyński za fotografię Tężnia – Busko-Zdrój.

Mimo pandemii frekwencja w tegorocznym konkursie była wysoka, a swoje prace zdecydowało się przesłać 95 artystów. Wśród nich 31 autorów to mieszkańcy Buska-Zdroju i okolic, 22 pochodzi z Kielc, a pozostali m.in. z Krakowa, Warszawy, Lublina. Na fotografiach widać nadnidziańskie pejzaże, nadmorskie i górskie krajobrazy, jak również portrety ludzi i zwierząt, martwą naturę, czy eksperymentami z formą.

Prace profesjonalnych artystów, młodych początkujących twórców, jak również tych którzy natchnienie poczuli dopiero w ,,sile wieku” prezentowane są w Buskim Samorządowym Centrum Kultury oraz Galerii Sztuki „Zielona” w Busku–Zdroju. Jednak ze względów na trwającą pandemię można ją oglądać wyłącznie online:

https://www.bsck.busko.pl/images/aktualnosci/2020/12/fotografia_Ponidzie2020.pdf

Wszystkim autorom prac serdecznie gratulujemy!