Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Już jutro o godzinie 19 na scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpi Baranovski! Za tym projektem muzycznym stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski.

 

 

 

Znany z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju.

W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta Baranovskiego zatytułowana "Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

Niedawno triumfy w radiu oraz w internecie święcił kolejny przebojowy singiel Baranovskiego "Lubię być z nią", zwiastujący drugi album wokalisty. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki zaliczył już ponad 30 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie. Aktualnie Baranovski promuje swój najnowszy przebój "Nie mamy nic". Piosenka pochodzi z drugiej płyty artysty zatytułowanej "Baranovski 2".

 

 

Baranovski - koncert

Piątek, 25 lutego 2022, godz. 19:00

Sala widowiskowa BSCK, al. Mickiewicza 22

Bilety w cenie 80 zł - parter / 70 zł - balkon, można nabyć w kasie BSCK lub na www.biletyna.pl