Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert Małej Armii Janosika już 26 czerwca o g. 16:00. Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem, na scenie letniej Domu Kultury stanie duży telebim dla tych, którzy się nie zmieszczą w sali widowiskowej.

 

 

Mała Armia Janosika to kapela góralska, zespół folklorystyczny czy też grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązująca do innych kultur, potrafiąca wyjść poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – producent, skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku w Rabie Wyżnej utworzył sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Mała Armia Janosika obecnie liczy 180 osób w wieku od 3 do 69 lat. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów, rozwijają muzyczne aspiracje w klasach skrzypiec, basów, akordeonu, fujarki oraz warsztatu wokalnego. W swoim dorobku mają wiele koncertów oraz wideoklipów, w których między innymi wzięli udział zaproszeni Cezary i Katarzyna Żakowie oraz Piotr Cyrwus.

W sieci oglądalność Małej Armii Janosika przekroczyła już 100 mln i nadal rośnie. Zespół w ciągu roku cyklicznie wyrusza w trasy koncertowe występując na terenie całej Polski. Na swoim koncie ma już zagranych ponad 80 koncertów o charakterze ludowym, świątecznym, papieskim oraz patriotycznym.

plakat promujący koncert Mała Armia Janosika w Busku-Zdroju

Tekst i foto: materiały managementu zespołu.