Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. "Nie pytaj o Polskę - miłość zapomniana, miłość internowana" to koncert rozrywkowo - edukacyjny z udziałem zespołu Fabryka i nowego projektu - "Domansky", założonego przez lidera Fabryki - Sylwestra Domańskiego.

plakat promujący koncert Nie pytaj o Polskę

Sylwester jest promotorem polskich poezji i polskich - trochę zapomnianych przebojów. Usłyszymy zarówno autorskie utwory Sylwestra jak i własne wersje znanych przebojów m.in. Krzysztofa Krawczyka, Violetty Villas, Kombi. Publiczność będzie mogła czynnie uczestniczyć w koncercie i mieć możliwość połączenia rozrywki z elementami edukacji. Większość wykonywanych utworów odwołuje się do naszego dziedzictwa kulturowego.

Wydarzenie rozpocznie występ Kasztelańskiej Orkiestry Dętej, działającej przy Samorządowej Instytucji Kultury "Kasztelania" w Kijach.

 

Nie pytaj o Polskę - miłość zapomniana, miłość internowana

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, al. Mickiewicza 22

2 października 2022, g. 17:00

Wstęp bezpłatny

 

Grant realizowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije. W ramach projektu koncerty zespołu "Domansky" odbywają się również w Pińczowie, Kijach i w Chęcinach.

https://www.bsck.busko.pl/931-nie-pytaj-o-polske-milosc-zapomniana-milosc-internowana.html