Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Jeszcze dziś i jutro (15-16.11) w Kinie Zdrój zobaczyć można film w reżyserii Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna". W tytułowej roli wystąpiła pochodząca z Buska-Zdroju aktorka Joanna Opozda.

 

 

To refleksja na temat młodości upływającej w mrokach PRL-u, oryginalny obraz Polski lat 50-tych i 60-tych i równoległego świata wyobraźni, w którą ucieka główny bohater Adam. Mieszka on z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił Albionu podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim Spitfajerze i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały. Tymczasem oglądając w kinie "Pogardę" Jeana-Luca Godarda przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot i jej świata gwiazd filmu i muzyki.

 

 

logo akcji filmowe wtorkiKocham Kino: Brigitte Bardot Cudowna

14-16 listopada, godz. 18:30

Kino Zdrój BSCK, al. Mickiewicza 22

 

Bilety w cenie 20zł do nabycia w kasie BSCK lub na biletyna.pl - https://biletyna.pl/film/Brigitte-Bardot-Cudowna/Busko-Zdroj