Logo Gminy Busko-Zdrój

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Sport

Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju  Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju  Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju  Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju

W dniach 13-14 marca 2021 odbyły się Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie 2021 w Skarżysku Kamiennej. W zawodach brało udział ponad 90-u zawodników co jest rekordem dekady.

Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki. Obecny na zawodach Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Pan Grzegorz Nowaczek potwierdził, że boks w naszym rejonie przeżywa renesans i coraz więcej osób trenuje sztukę pięściarstwa. Tym bardziej cieszy sukces zawodników z Klubu BMUKS "Ring" Busko-Zdrój.

W Klubie obecnie trenuje 25 osób posiadających licencje i badania lekarskie. Ciężka praca przyniosła efekty, ponieważ wszyscy zawodnicy zrobili ogromny postęp i zdobyli medale w swoich kategoriach. Od najmłodszego Bartłomieja Bernata po najstarszego i najbardziej doświadczonego Patryka Głucha - każdy z zawodników pokazał się z jak najlepszej strony. Popularne "okręgi" również były eliminacjami dla kadetów i juniorów w drodze na Mistrzostwa Polski. Z dumą możemy przyznać, ze 3 zawodników zakwalifikowało się dalej. Łącznie zdobyto 9 medali z czego:

Startują ,,Zielone Wyzwania"! Do wygrania sprzęt sportowy oraz treningi ze szkoleniowcami z Polskiego Związku Piłki Nożnej!

 

Startują ,,Zielone Wyzwania"! Do wygrania sprzęt sportowy oraz treningi ze szkoleniowcami z Polskiego Związku Piłki Nożnej!

 

„Zielone Wyzwania” to piłkarskie wyzwania sprawdzające umiejętności i kreatywność w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

Kto może wziąć udział?

Szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby i inne podmioty prowadzące działalność sportową.

Tegoroczne rozgrywki Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, zakończyły się ogromnym sukcesem dla klubu UNIA. Podopieczni Michała Skoczylasa i Michała Majewskiego zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji Małej Ligi, natomiast zawodnicy trenowani przez Adriana Szumilasa są w rankingu drużynowym o jedno miejsce wyżej niż w roku poprzednim i stoją tuż za podium.

Brawo UNIA!!! Brawo UNIA!!! Brawo UNIA!!!

Podczas 6 Rundy Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej udało się obronić drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. To efekt ogromnej woli walki, ciężkich treningów i bardzo dobrego zgrania całego zespołu. Poza świetnymi wynikami w startach indywidualnych, wyjątkowo emocjonujące były wyścigi sztafetowe, które ostatecznie zdecydowały o tak wysokim wyniku drużynowym. Trenowani przez Michała Skoczylasa dziewięciolatkowie wygrali wyścig na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym (skład: Marcel Stachowicz, Jakub Wójcicki, Jakub Małek, Oskar Szczepański). Ten sam dystans o rok starsze koleżanki (trener Michał Majewski) pokonały zajmując drugie miejsce tuż za KSZO Ostrowiec Świętokrzyki (skład: Zuzanna Kozieł, Zuzanna Zalewska, Maja Arabska, Zuzanna Szybajło).

Zdjęcie przedstawia reprezentację pływaków z klubu UNIA 30 medali Zimowych Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego zdobyli zawodnicy MUKS UNIA w rozgrywających się w połowie listopada zawodach na olimpijskiej Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim. To najwięcej medali uzyskanych przez naszych pływaków podczas jednych zawodów i doskonały prezent na 16 urodziny klubu.

Do mistrzostw zgłoszonych było 123 zawodników z 13 klubów pływackich: KS KSZO Ostrowiec Św, KS OLIMPIA Lublin, MUKP Korona-Swim Kielce, MUKP MOSiR Orka Kielce, MUKS UNIA Busko Zdrój, Barakuda Starachowice, Salos Cortile Kielce, Centrum Staszów, Towarzystwo Sportowe w Połańcu, UKP Fala Kraśnik, UKS Olimpic Warka, UKS Tri-Team Rumia i UKS Ósemka Toruń

Buską UNIĘ reprezentowali pływacy 12 letni i starsi trenowani przez Adriana Szumilasa: Magdalena Grochowina, Ewa Sroka, Anna Kawecka, Milena Skoczylas, Michalina Kuc, Angelika Brutkowska, Jakub Bisikiewicz, Mieszko Papier, Amelia Kwiatkowska, Weronika Kuc, Igor Litwiński oraz Franciszek Gawlik.

Zawody podzielone były na trzy bloki startowe (dwa w sobotę 14 listopada i jeden w niedzielę 15 listopada), podczas których odbywały się wyścigi praktycznie we wszystkich stylach i dystansach.

W odróżnieniu od zasad w Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej, w trakcie Mistrzostw Okręgu zawodnicy rywalizują jedynie w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik (12-13 lat) i Open ( 14 lat i więcej). Rozgrywki te stawiały o tyle wysoką poprzeczkę, że najstarsi, 14 letni pływacy MUKS UNIA ścigali się z pływakami o wiele starszymi od siebie w trakcie jednego wyścigu. Nie zmniejszyło to jednak determinacji i woli walki, wręcz przeciwnie, ponieważ w kategorii open na naszym koncie pojawiły się trzy medale.

Srebrny medal w kategorii Open za dystans 400 m stylem zmiennym zdobyła Michalina Kuc, oprócz tego zawodniczka zajęła 4 miejsce w wyścigu na 800 m stylem dowolnym, 7 na 400 m stylem dowolnym i 10 w konkurencji na 200 m stylem klasycznym. Były to czołowe miejsca pośród zawodników z rocznika 2006.

Powrót Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - wyczekiwane zawody i wypracowane sukcesyW ostatnią sobotę września, na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się pierwsze po długiej przerwie zawody w ramach Małej świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Młodzi buscy pływacy wykorzystali czas bez rozgrywek na treningi, których efektem jest 2 miejsce w rankingu drużynowym.

W zawodach wzięło udział 104 zawodników z 7 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim. Oprócz Unii Busko-Zdrój startowali zawodnicy z: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MUKP ORKI MOSiR Kielce, SKP Barakudy Starachowice, SL Salosu Cortile Kielce, SSiR Centrum Staszów i TS Połaniec.

Unię Busko-Zdrój reprezentowali pływacy trenowani na co dzień przez Michała Skoczylasa i Michała Majewskiego: Julia Lackorzyńska, Maja Arabska, Zuzanna Szybajło, Paulina Rączka, Zuzanna Kozieł, Anna Cieślak, Małgorzata Jamioł, Milena Gubała, Filip Schabowski, Artur Władny, Emil Baran, Maksymilian Karcz, Wiktor Litwiński, Marcel Stachowicz, Oskar Szczepański, Oliwer Gliński, Ksawery Wilk, Zuzanna Zalewska, i Jakub Małek.

Zapraszamy do udziału w "V BUSKIM MARATONIE PŁYWACKIM"

Zdjęcie przedstawia zawodników UNIA Busko-ZdrójBuscy pływacy, jako gospodarze pierwszych zawodów po przerwie związanej z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa nie zawiedli swoich kibiców. Podczas 5 Rundy Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, która odbyła się 26 września 2020, uplasowali się drużynowo tuż obok podium, za KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Salos Cortile Kielce i Barakudą Starachowice.  Oprócz wymienionych klubów na Pływali Miejskiej w Busku-Zdroju rywalizowali pływacy z MUKP Orki MOSiR Kielce, SSiR Centrum Staszów, Towarzystwa Sportowego w Połańcu, UKP Fali Kraśnik i UKS Ósemki Toruń. W sumie 83 zawodników w wieku 12 + walczyło w 5 konkurencjach indywidualnych i w sztafecie.

Unię Busko-Zdrój reprezentowała ekipa trenowana przez Adriana Szumilasa w składzie: Jakub Bisikiewicz, Angelika Brutkowska, Franciszek Gawlik, Magdalena Grochowina, Michalina Kuc, Weronika Kuc, Amelia Kwiatkowska, Bartosz Lachowski, Igor Litwiński, Mieszko Papier, Mikołaj Przodo, Milena Skoczylas, Oliwia Wnuk

Potwierdziła się bardzo dobra forma buskich pływaków. W startach indywidualnych,  plasowali się w czołówkach dystansów.

W wyścigu na 100 m stylem klasycznym zajęli trzy pierwsze miejsca, a należały one do Weroniki Kuc (12 lat), Amelii Kwiatkowskiej (13 lat) i Mikołaja Przodo (13 lat). W kategorii 13 latków drugie miejsce zdobył również Igor Litwiński, natomiast Angelika Brutkowska była trzecia w roczniku 14 lat.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy UNIA przy Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju ogłasza nabór dzieci z roczników 2012 i 2013.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy UNIA przy Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju ogłasza nabór dzieci z roczników 2012 i 2013.

Zgłoszenia - do 8 października 2020r. prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując NABÓR DO KLUBU,  w treści imię i nazwisko dziecka, wiek, nr telefonu kontaktowego. W przypadku pytań również zachęcamy do kontaktu mailowego.

Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki MUkS Unia Busko-Zdrój oraz Buski Ośrodek Sportu I Rekreacji zapraszają na 5 rundę Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

 

ŚWIĘTOKRZYSKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK PŁYWACKI MUKS UNIA BUSKO-ZDRÓJ ORAZ BUSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
ZAPRASZAJĄ NA
5 RUNDĘ DUŻEJ ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI PŁYWACKIEJ
26 WRZEŚNIA 2020 GODZ. 10:00
PŁYWALNIA MIEJSKA W BUSKU-ZDROJU- UL. GROTTA 3 a

AKS 1947 BUSKO-ZDRÓJ – GKS RUDKI

IV LIGA ŚWIĘTOKRZYSKA
MECZ PIŁKI NOŻNEJ

MECZ ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE PRZY SZTUCZNYM OŚWIETLENIU

Gmina Busko-Zdrój realizuje zadanie publiczne
pt.,,Upowszechnianie wśród mieszkańców miasta i gminy dyscypliny sportowej piłka nożna”

DATA 25.09.2020r.
PIĄTEK
GODZINA 19:00
CEGIEŁKA 7 ZŁ.

AKS 1947 BUSKO-ZDRÓJ – GKS RUDKI

STADION MIEJSKI UL. KUSOCIŃSKIEGO 1