Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Powrót Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - wyczekiwane zawody i wypracowane sukcesyW ostatnią sobotę września, na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się pierwsze po długiej przerwie zawody w ramach Małej świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Młodzi buscy pływacy wykorzystali czas bez rozgrywek na treningi, których efektem jest 2 miejsce w rankingu drużynowym.

W zawodach wzięło udział 104 zawodników z 7 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim. Oprócz Unii Busko-Zdrój startowali zawodnicy z: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, MUKP ORKI MOSiR Kielce, SKP Barakudy Starachowice, SL Salosu Cortile Kielce, SSiR Centrum Staszów i TS Połaniec.

Unię Busko-Zdrój reprezentowali pływacy trenowani na co dzień przez Michała Skoczylasa i Michała Majewskiego: Julia Lackorzyńska, Maja Arabska, Zuzanna Szybajło, Paulina Rączka, Zuzanna Kozieł, Anna Cieślak, Małgorzata Jamioł, Milena Gubała, Filip Schabowski, Artur Władny, Emil Baran, Maksymilian Karcz, Wiktor Litwiński, Marcel Stachowicz, Oskar Szczepański, Oliwer Gliński, Ksawery Wilk, Zuzanna Zalewska, i Jakub Małek.

 

Na tak wysokie miejsce w klasyfikacji drużynowej złożyły się dobrze punktowane starty indywidualne naszych zawodników, którzy wywalczyli:

Rocznik 2011:

Marcel Stachowicz - 1 miejsce 50 m stylem dowolnym, 4 miejsce 50 m stylem grzbietowym

Oskar Szczepański - 3 miejsce 50 m stylem dowolnym

Oliwer Gliński - 5 miejsce - 50 m stylem grzbietowym

Jakub Małek - 3 miejsce - 50 m stylem grzbietowym, 4 miejsce - 100 m stylem zmiennym

Rocznik 2010:

Zuzanna Szybajło - 2 miejsce 100 m stylem zmiennym, 3 miejsce 50 m stylem dowolnym

Maksymilian Karcz - 1 miejsce 50 m stylem dowolnym, 2 miejsce 50 m stylem grzbietowym

Wiktor Litwiński - 6 miejsce 100 m stylem zmiennym

Zuzanna Zalewska - 6 miejsce 100 m stylem zmiennym

Maja Arabska - 4 miejsce 50 m stylem dowolnym, 4 miejsce 50 m stylem grzbietowym

Rocznik 2009:

Filip Schabowski - 2 miejsce 50 m stylem dowolnym, 2 miejsce 50 m stylem motylkowym

Artur Władny - 5 miejsce - 100 m stylem klasycznym, 6 miejsce - 50 m stylem dowolnym

Zawody, ze względu na obostrzenia, odbyły się bez udziału publiczności. Atmosfera jednak była bardzo gorąca i rolę kibiców przejęli zawodnicy, którzy doskonale wiedzą, że nawet w sporcie indywidualnym jakim jest pływanie tworzy się drużynę.

Kolejne zawody w ramach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej planowane są na 7 listopada. Młodzi buscy pływacy nie zwalniają tempa, cały czas trenują aby utrzymać drugą lokatę w punktacji drużynowej, tuż za KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zadanie publiczne "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest finansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój. Za nawodnienie zawodników Unii Busko-Zdrój odpowiada Buskowianka - naturalna woda mineralna z Uzdrowiska. Sponsorem Buskich pływaków jest Dolina Nidy i Realnet Nieruchomości.

galeria zdjęć

Powrót Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - wyczekiwane zawody i wypracowane sukcesy Powrót Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - wyczekiwane zawody i wypracowane sukcesy Powrót Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - wyczekiwane zawody i wypracowane sukcesy

Powrót Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - wyczekiwane zawody i wypracowane sukcesy Powrót Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - wyczekiwane zawody i wypracowane sukcesy