Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju  Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju  Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju  Zdjęcie przedstawia grupę zawodników Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" w Busku-Zdroju

W dniach 13-14 marca 2021 odbyły się Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie 2021 w Skarżysku Kamiennej. W zawodach brało udział ponad 90-u zawodników co jest rekordem dekady.

Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki. Obecny na zawodach Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Pan Grzegorz Nowaczek potwierdził, że boks w naszym rejonie przeżywa renesans i coraz więcej osób trenuje sztukę pięściarstwa. Tym bardziej cieszy sukces zawodników z Klubu BMUKS "Ring" Busko-Zdrój.

W Klubie obecnie trenuje 25 osób posiadających licencje i badania lekarskie. Ciężka praca przyniosła efekty, ponieważ wszyscy zawodnicy zrobili ogromny postęp i zdobyli medale w swoich kategoriach. Od najmłodszego Bartłomieja Bernata po najstarszego i najbardziej doświadczonego Patryka Głucha - każdy z zawodników pokazał się z jak najlepszej strony. Popularne "okręgi" również były eliminacjami dla kadetów i juniorów w drodze na Mistrzostwa Polski. Z dumą możemy przyznać, ze 3 zawodników zakwalifikowało się dalej. Łącznie zdobyto 9 medali z czego:

4 zlote medale:
Patryk Głuch - senior 75kg
Wiktor Skiba- kadet 80kg - dalsza kwalifikacja do MP
Bartosz Rasiński - kadet 63kg - dalsza kwalifikacja do MP
Sebastian Durek - kadet 60kg - dalsza kwalifikacja do MP
2 srebrne medale
Karolina Kamińska - senior 64kg
Bartłomiej Bernat - młodzik 42kg
3 brązowe medale
Tomasz Sekułowicz - kadet 63kg
Miłosz Żurek - kadet 63kg
Maksym Władny - kadet 60kg
żródło: Ring Busko Zdrój