Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

2 3

512 zawodników ze 150 klubów pływackich z całej Polski wzięło udział w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat, które odbyły się od 15 do 18 lipca br. na 50 m Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu. Wśród nich startowali reprezentanci UNII Busko-Zdrój, podopieczni Adriana Szumilasa - Milena Skoczylas i Mieszko Papier.

Organizatorami rozgrywek byli MOSiR Oświęcim, Polski Związek Pływacki oraz UKP UNIA Oświęcim. Zawody rozgrywane były systemem eliminacji i finałów A i B, do których, ze względu na ośmiotorową pływalnię zakwalifikować się mogło 16 zawodników.

Milena Skoczylas startująca w trzech konkurencjach w stylu motylkowym (50, 100 i 200 m) ostatecznie uplasowała się na 12 miejscu w Finale B w wyścigu na dystansie 200 m.

Mieszko Papier w wyścigach w stylu grzbietowym wywalczył 26 lokatę na dystansie 200 m, oprócz tego poprawił swoje rekordy życiowe na dystansach 50 i 100 m oraz 400 m stylem dowolnym.

Najstarsi zawodnicy MUKS UNIA jeszcze w tym roku wezmą udział w zimowych edycjach rocznikowych mistrzostw polski, które odbędą się 10 - 12 grudnia w Oświęcimiu (15 latkowie) i 17 - 19 grudnia w Olsztynie (14 latkowie).

Zadanie publiczne "Uczestnictwo zawodników MUKS UNIA Busko-Zdrój w Mistrzostwach Polski oraz Letnich Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego" jest współfinansowane ze środków Powiatu Buskiego.

Sponsorem buskich pływaków jest MASTERGRUPA Marcin Ciesielski, REALNET Marek Ciszewski oraz Dolina Nidy.

1
2
4
3
5