Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Na zdjęciu widoczni są uczestnicy obozu podczas treningu.

Jest to pierwszy rok organizacji piłkarskich obozów sportowych na boiskach Stadionu Miejskiego przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju, ale zdecydowanie można zaliczyć go do udanych. W okresie wakacyjnym murawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Współpraca nawiązana z organizatorem obozów sportowych FootballCode z Katowic, sprawiła, że pozytywna opinia o stadionie dotarła nie tylko w różne rejony Polski, ale nawet nad Morze Śródziemne. Dzięki temu w lipcu oprócz polskiej ekstraklasy na Busko postawiła również ekstraklasa Izraela – drużyna Hapoel Beer Sheva. Obóz był bardzo intensywny – zawodnicy zrealizowali blisko 20 jednostek treningowych, w tym trzy mecze sparingowe z drużyną Wisły Płock, która take w tym czasie przebywała na obozie w Busku-Zdroju, KS Nida Pińczów oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Również zespoły młodzieżowe chętnie korzystały z nowoczesnej i świetnie przygotowanej sportowej infrastruktury naszego słonecznego miasta. Na przełomie lipca i sierpnia BOSIR gościł ponad 150 zawodników z klubów: Kaszowianka Kaszów 1973, Rozwój Katowice oraz ŁKS Łódź, którzy łącznie na stadionowych boiskach trenowali przez blisko 100 godzin, realizując prawie 60 jednostek treningowych, w tym meczy sparingowych, z min. MKS Zaborze Zabrze czy Koroną Kielce.

Pomiędzy treningami zawodnicy znaleźli czas na relaks na Zalewie w Radzanowie i Parku Zdrojowym.

Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju serdecznie dziękuje za obdarzenie nas zaufaniem. Cieszymy się, że wieść o wspaniałej buskiej infrastrukturze sportowej zatacza coraz szersze kręgi, a my dzięki i wraz z władzami Miasta i Gminy Busko-Zdrój realnie przyczyniamy się do rozwoju sportu oraz szkolenia kolejnych, wspaniałych piłkarzy.

Z niecierpliwością czekamy na możliwość goszczenia kolejnych drużyn w przyszłym roku!