Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Zdjęcie przedstawia uczestników oraz instruktorów warsztatów w dyscyplinie hulajnoga.

W dniu 7 sierpnia na terenie Skateparku po raz drugi odbył się Młodzieżowy Festiwal Sportów Miejskich. Ponownie główny punkt programu festiwalu stanowiły warsztaty nauki i doskonalenia jazdy skierowane do adeptów dyscyplin takich jak hulajnoga, deskorolka, rolki i BMX. Pod okiem profesjonalnych instruktorów dzieci i młodzież mieli szansę doskonalić swoje umiejętności i nauczyć się nowych, efektownych tricków. Podobnie jak w poprzednim roku największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z hulajnogi. Chętnych było tak dużo, że dołożyliśmy dodatkową godzinę właśnie w tej dyscyplinie. To co cieszy nas najbardziej, to fakt, że pośród uczestników można było zauważyć znajome twarze. Jesteśmy dumni, że organizowane warsztaty przyczyniają się do sportowego rozwoju miasta, a ich uczestnicy przez cały rok szlifują zdobyte umiejętności, by za rok pokazać się z jeszcze lepszej strony. Pogoda, humory i sportowa zajawka dopisywały nam przez cały dzień.

Oprócz warsztatów na Skateparku dostępne były również atrakcje dla najmłodszych, w postaci dmuchanego placu zabaw, a także coś dla głodomorów – foodtruck.

Dodatkowo po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólnie z trenerem personalnym pokaz street workout, czyli ćwiczeń gimnastycznych z wykorzystaniem drążków i drabinek oraz własnej masy ciała. To co się działo w tej strefie możecie obejrzeć tutaj: https://youtu.be/VaN1U_wdmyc.

Serdecznie dziękujemy Władzom Miasta i Gminy Busko-Zdrój Burmistrzowi oraz Zastępcy Burmistrza, Staroście Powiatu Buskiego, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, Dyrektorowi i pracownikom Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju, Skate Coulture Fundation oraz wszystkim, którzy przyczynili się i wsparli nas w organizacji Młodzieżowego Festiwalu Sportów Miejskich.

Chyba nic więcej nie możemy dodać, kto nie był niech żałuje, albo dołączy do nas w kolejnej edycji, do czego gorąco zachęcamy. Do zobaczenia za rok!