Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause


Zajecia treningowe klubu Słoneczko stadionie w Wiśle

Klub Sportowy "Słoneczko" skończył 15 lat! Dziesiątego sierpnia 2007 roku został oficjalnie wpisany do ewidencji klubów sportowych Starosty Buskiego.

Przez cały ten okres w klubie trenowało ponad 300 zawodników, wśród nich byli wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski, a także reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata (Chiny, Polska, Włochy, Gruzja) , Mistrzostwach Europy (Francja, Bułgaria, Włochy, Irlandia, Gruzja) i Pucharach Europy. Do najbardziej utytułowanych zawodników możemy zaliczyć Patrycję Banaś, Mateusza Wróbla i Damiana Satora.

Obecnie dwudziestu zawodników klubu przebywa na zgrupowaniu sportowym w Wiśle, gdzie pod okiem trenerów- Damiana Satora i Zdzisława Perepiczki szykują formę na drugą część sezonu lekkoatletycznego, podczas którego czeka ich wiele imprez rangi mistrzowskiej, a także obrona drużynowego Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych.

- Mam nadzieję że solidnie przepracowany obóz sprawi, że zawodnicy w drugiej części sezonu, pokażą się z równie dobrej strony co w pierwszej. Cieszy również fakt, że zajęcia lekkoatletyczne jakie organizuje nasz klub cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a liczba zawodników trenujących i jeżdżących na zawody stale się powiększa, co jest bardzo dobrym prognostykiem na kolejne sezony lekkoatletyczne - powiedział trener i prezes KS „Słoneczko”

Podczas obozu nie obyło się bez symbolicznego świętowania 15-lecia. Po zajęciach treningowych zawodnicy obejrzeli prezentację, na której ukazana była historia klubu, był też tort oraz smakowy szampan, a na koniec dyskoteka.

Serdecznie dziękujemy Gminie Busko-Zdrój oraz Starostwu Powiatowemu w Busku Zdroju za to, że przez ten cały okres wspierali działalność klubu poprzez dotacje na realizację zadań publicznych. Dziękujemy również wszystkim instytucjom publicznym, firmom, osobom prywatnym za okazane wsparcie, dzięki Państwu możliwe było szkolenie dzieci i młodzieży, udział w zawodach sportowych, a także coroczna organizacja Międzynarodowego Biegu Zdrojowego oraz Gminnych Biegów Przełajowych. Podziękowania należą się również członkom założycielom ze Zdzisławem Perepiczko na czele, pod którego kierownictwem klub działał przez wiele lat oraz pozostałym członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej w każdej kadencji. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie klubu, wiele emocji i medali.