Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

01
02
03
04
06
05
08
07
10
09

Busko-Zdrój czaruje feerią barw ?
Zapraszamy na wieczorne spacery do buskiego Parku Zdrojowego❗️
#MagiczneBusko #TężniaBusko #ParkZdrojowy #BuskoZdrój #BuskoZaprasza

komplekstezniabusko6
komplekstezniabusko5
komplekstezniabusko4
komplekstezniabusko2
komplekstezniabusko1
komplekstezniabusko
komplekstezniabusko8
komplekstezniabusko7
feeriabarwwbuskimparkuzdrojowym9jpg
feeriabarwwbuskimparkuzdrojowym8jpg

W Busku czekają na Was liczne szlaki turystyczne oraz nowoczesny kompleks wypoczynkowo - rekreacyjny, który tworzy Staw Niemiecki oraz Skatepark przeznaczony do spacerów, zabaw i wypoczynku. Jednym słowem Busko-Zdrój to bez wątpienia miejsce idealne zarówno do aktywności jak i wypoczynku‼️

krzewbzuprzystawieniemieckim
stawniemiecki3
stawniemiecki6
stawniemiecki2
stawniemiecki1
stawniemiecki4
stawniemiecki8
stawniemiecki5
skatepark1
stawniemiecki7

Gmina Busko-Zdrój położona jest w Województwie Świętokrzyskim na malowniczym Ponidziu. Wysokie walory krajobrazowe oraz bogactwo naturalnych wód mineralnych i leczniczych sprawiają, że każdego roku Busko-Zdrój odwiedzają tysiące turystów i kuracjuszy z kraju i zagranicy. Busko-Zdrój słynie z unikalnych leczniczych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych a lecznictwo z ich wykorzystaniem w zorganizowanej formie sięga XVIII wieku.

W sąsiedztwie brak jest rozwiniętego przemysłu, co znacząco wpływa na stan powietrza, a specyficzny łagodny mikroklimat oraz największa w Polsce liczba dni słonecznych w roku stwarzają dogodne warunki do wypoczynku i skutecznej kuracji. Ponidzie oparte o wstęgę rzeki Nidy ma charakter typowo rolniczy oraz uzdrowiskowy. Gmina w wiodącej części położona jest na terenie Szanieckiego Parku Krajobrazowego.

W jej obrębie znajduje się kilka rezerwatów przyrody. Szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe ułatwiają zwiedzanie licznych zabytków oraz dotarcie do miejsc o szczególnie cennych walorach krajobrazowych. To wszystko sprawia, że Gmina Busko-Zdrój jest jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży dla osób szukających wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Serdecznie zapraszamy.