Gmina Busko-Zdrój położona jest w Województwie Świętokrzyskim na malowniczym Ponidziu. Wysokie walory krajobrazowe oraz bogactwo naturalnych wód mineralnych i leczniczych sprawiają, że każdego roku Busko-Zdrój odwiedzają tysiące turystów i kuracjuszy z kraju i zagranicy. Busko-Zdrój słynie z unikalnych leczniczych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych a lecznictwo z ich wykorzystaniem w zorganizowanej formie sięga XVIII wieku.

W sąsiedztwie brak jest rozwiniętego przemysłu, co znacząco wpływa na stan powietrza, a specyficzny łagodny mikroklimat oraz największa w Polsce liczba dni słonecznych w roku stwarzają dogodne warunki do wypoczynku i skutecznej kuracji. Ponidzie oparte o wstęgę rzeki Nidy ma charakter typowo rolniczy oraz uzdrowiskowy. Gmina w wiodącej części położona jest na terenie Szanieckiego Parku Krajobrazowego.

W jej obrębie znajduje się kilka rezerwatów przyrody. Szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe ułatwiają zwiedzanie licznych zabytków oraz dotarcie do miejsc o szczególnie cennych walorach krajobrazowych. To wszystko sprawia, że Gmina Busko-Zdrój jest jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży dla osób szukających wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Serdecznie zapraszamy.