Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

Wczoraj w Domu Zdrojowym kompleksu #TężniaBusko, podczas wizyty studyjnej gościło kilkudziesięciu przedstawicieli V edycji Europejskiego Parlamentu Wiejskiego.

Spotkanie w Busku-Zdroju dotyczyło przede wszystkim inwestycji ekologicznych. Goście wzięli udział w prezentacji gminy poświęconej ostatnim inwestycjom, przedstawionej przez Tomasza Mierzwę - głównego specjalistę ds. inwestycji Urzędu MIasta i Gminy Busko-Zdrój, który także oprowadził uczestników po tężni solankowej oraz innych obiektach kompleksu. Nie brakowało konkretnych pytań, wymiany doświadczeń i poglądów na temat inicjatyw podejmowanych na terenie obszarów wiejskich.

Europejski Parlament Wiejski to element długofalowej kampanii powstałej z myślą o społecznościach wiejskich, stanowiących jedną trzecią populacji całej Europy. W wydarzeniu bierze udział 400 przedstawicieli europejskich instytucji i organizacji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich z niemal 40 krajów.

Uczestnicy tegorocznej edycji EPW (odbywa się w Centrum Kongresowym Targów Kielce w dniach od 12 do 15 września) są podzieleni na grupy tematyczne, które podczas spotkań plenarnych oraz wizyt terenowych zapoznają się z polskimi doświadczeniami tworzenia miejsc pracy na wsi, rozwoju przedsiębiorczości, wytwarzania i dystrybucji lokalnych produktów, turystyki wiejskiej, opieki nad seniorami, inteligentnych wiosek i ochrony klimatu.