Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

spotkanie w Buskim Klubie Seniora

W Centrum Dialogu Inicjatyw Twórczych oraz Dziedzictwa Kulturowego przy ul. Bocznej w dniu 20 września odbyła się uroczystość pn. ,,Dzień Jubilata”. Wydarzenie corocznie organizowane jest przez buski Klub Seniora.

W uroczystości uczestniczyli Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michał Maroński, Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan, Sekretarz Powiatu Jerzy Służalski oraz liczne grono emerytów i rencistów.

- Tak ubogacone latami życie jest powodem do dumy i radości oraz okazją by wyrazić nasz szacunek, uznanie i wdzięczność. Dziękujemy za codzienny trud włożony w budowanie naszej „małej ojczyzny”, za działalność na rzecz naszej społeczności oraz mądrość i życiowe doświadczenie, którymi dzielą się Państwo z innymi. Niech ten Jubileusz podkreśla sens i wartość długiego życia, a także pokazuje jak akceptować je takim jakie ono jest, ze wszystkim co ze sobą niesie. Życzymy Państwu tego, co najpiękniejsze, bliskości rodziny i przyjaciół, dobrego zdrowia oraz wielu radosnych dni - powiedział Z-ca Michał Maroński składając życzenia dostojnym Jubilatom.

Nie zabrakło również toastu oraz gromkiego „100 lat” przy akompaniamencie zespołu muzycznego działającego przy Buskim Stowarzyszeniu Klub Seniora.

Buski Klub Seniora działa w ramach Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Realizując ideę „drugiego domu” skupia środowisko emerytów i rencistów z terenu gminy Busko-Zdrój. Działa od 2018 roku, odpowiadając na potrzeby ludzi starszych, niepełnosprawnych i samotnych do podejmowania wspólnych działań twórczych, kulturalnych i społecznych.