Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Park zdrojowy, w tle Sanatorium Markoni
Fontanna ledowa
Zdjęcie Tężni nocą
Ptaszek zimą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

W dn. 22 listopada miała miejsce pierwsza uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój. O godzinie 13. w Sali Plenarnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury rozpoczęło się posiedzenie przedstawicieli młodzieży z naszej gminy, która w dn. 28 października została wybrana do Młodzieżowej Rady przez swych rówieśników w buskich szkołach ponadpodstawowych. W sesji uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michał Maroński, Sekretarz Gminy Dorota Sroka, Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan a także Radni Rady Miejskiej i szkolni opiekunowie Młodzieżowych Radnych.

Po otwarciu sesji Pan Wiceburmistrz Michał Maroński powitał wszystkich przybyłych a następnie pogratulował młodzieży sukcesu w wyborach. Zaznaczył, że działalność Młodzieżowej Rady to istotny element nauki demokracji i samorządności. Życzył młodzieży wielu pomysłów, zaangażowania oraz niesłabnącego poparcia ze strony rówieśników.

Pierwsze uroczyste posiedzenie Młodzieżowej Rady do chwili wyboru jej Przewodniczącego prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan. Młodzież złożyła odczytane przez Wiceburmistrza ślubowanie, odebrała zaświadczenia o wyborze na Radnego oraz listy gratulacyjne. Podczas sesji Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Busko-Zdrój podjęła swoje pierwsze uchwały dotyczące wyboru prezydium oraz ustaliła datę kolejnej sesji.