Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

Malarstwo pochodzącej ze Stalowej Woli Marzeny Kaspieruk od września w Domu Zdrojowym kompleksu #TężniaBusko. Wystawa pod tytułem "Be or not to be" będzie prezentowana do 30 września 2022. W tym też dniu zapraszamy na spotkanie z autorką.

grafika promująca wystawę malarstwa, tło przedstawia barwny fragment obrazu

Malarstwo Marzeny Kaspieruk jest odzwierciedleniem osobistych refleksji, metafor i emocji, które stały się impulsem i inspiracją do stworzenia cyklu obrazów. Dominującym środkiem wyrazu artystycznego jest kolor, który przenika, zaciera kształty albo je podkreśla, buduje głębię obrazu, perspektywę, formę. "Be or not to be" - "być albo nie być" to wyrażanie emocji, poszukiwanie własnej głębi osobowości, co właściwie zinterpretowane i połączone przez artystkę daje niesamowite efekty na płótnie.

Artystka ukończyła UMCS w Lublinie na Wydziale Artystycznym w pracowni prof. Walentego Wróblewskiego gdzie otrzymała dyplom w 2019 roku.  Jest autorką dziesięciu wystaw indywidualnych, brała też udział w wielu wystawach zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. W roku 2019 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.