Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

We wrześniu w Domu Zdrojowym #TężniaBusko zagościła wyjątkowa wystawa, bowiem z udziałem soli w roli głównej. Jej autorem jest Anna Węgrzynowicz, tworząca różnego rodzaju rękodzieło.

grafika promujaca wystawę plastyczną

Poprzez malarstwo klasyczne, szkice, formy rzeźbiarskie projektowanie ubioru, i ręczne malowane tkanin, metodą prób i błędów cały czas poszukiwała czegoś innego, czegoś co pomogło by wyrazić jej naturę. Dopiero odkrywając żywicę epoksydową odnalazła siebie i tak powstała marka AnquaArts. W swoich projektach często wykorzystuje naturalne kamienie, bryłki soli, piasek, szkło, suszone rośliny i wszystko to, co w trakcie spaceròw czy wakacyjnych podróży zatrzymało na chwilę jej uwagę. Dzieła są stworzone z myślą o nowoczesnym wystroju wnętrz, inspirowane głównie naturą, czyli najlepszym designerem świata. Wszystko co powstało jest wykonane ręcznie, jest niepowtarzalne. Wszystkie wyroby, to suma wielu godzin pracy. Pigmenty mieniące się różnymi odcieniami w blasku słońca, metaliczne barwy widziane z różnych perspektyw nadają projektom głębię. Kolorystyka, struktura, oryginalny połysk, wygląd i wytrzymałość to tylko nieliczne cechy jakie posiadają jej wyroby.

Zapraszamy w podróż, może do wnętrza ziemi a może do gwiazd, na plażę, tam gdzie niebanalny sposób chciało by się na chwilę zostać i pobudzić naszą wyobraźnię.

 

Wystawa "Z miłości do natury" - Anna Węgrzynowicz

1-30 września 2023

Spotkanie z autorką 7 września 2023 godz. 18:00

Dom Zdrojowy #Tężnia Busko

ul. Waryńskiego 5