Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

Ponad 11 hektarów terenów w Busku-Zdroju pokryje nowa zieleń. W urzędzie miasta jest już plan zagospodarowania obszarów.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Projekt „Rozwój terenów zieleni w mieście Busko-Zdrój" został podzielony na 2 etapy. Pierwszy obejmie rewitalizację terenów zielonych na obszarze miasta, drugi odnosił się będzie do terenu położonego między ul. Starkiewicza i Sanatorium „Rafał" wraz z aleją Topolową, obejmie też park „Małpi Gaj".

Skwery, które pokryje zieleń to: rabata wzdłuż ul. Bohaterów Warszawy (na wysokości kościoła), skwer (po prawej stronie) przy wjeździe od ul. Partyzantów na ul. Łagiewnicką, rabata wzdłuż ulicy Kilińskiego, wschodnie i południowe zieleńce przy kościółku św. Leonarda, skwer Godzwona, zieleniec przy ul. Spacerowej, tzw. Bycza Góra, rabata wzdłuż ul. Waryńskiego (od parku zdrojowego do ulicy Lipowej) oraz wzdłuż ulicy Lipowej (obok kościoła), tereny zielone przy ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Leszka Kurzei i zieleńce przy skrzyżowaniu ul. Starkiewicza z ul. Grotta. W części z wymienionych skwerów zaaranżowane będą kompozycje kwiatowe.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Dużo pracy włożone zostanie w obszar między ul. Starkiewicza i Sanatorium „Rafał". Tam m.in. wykarczowane zostaną zarośla, wyrównany teren i wykonane zabiegi pielęgnacyjne istniejących drzew.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Projekt zakłada ujednolicenie roślinności w mieście. Kompozycje roślinne będą wizualnie do siebie zbliżone i kojarzyły się będą gościom z Buskiem. Ciekawym pomysłem w ramach projektu, jest ustawienie znaków poziomych i pionowych z herbem miasta. To dodatkowo wzmocni wizerunek kurortu.

Zadanie zostanie logistycznie rozplanowane tak by prowadzone prace nie utrudniały mieszkańcom i kuracjuszom codziennego funkcjonowania.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 85% wydatków kwalifikowanych.

Więcej zieleni w mieścieWięcej zieleni w mieście

Opr. EHR