Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

W związku z kolejna akcją składania zeznań podatkowych za 2013 rok Naczelnik Urzędu Skarbowego w Busku-Zdroju przypomina o terminie do złożenia zeznania podatkowego do 30 kwietnia 2014 roku.

Zeznanie podatkowe można złożyć przez Internet jest to najprostszy i najszybszy sposób złożenia zeznania rocznego. Można to zrobić bez wychodzenia z domu w formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego. Można złożyć: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 za 2013 r. Dokumenty w formie elektronicznej mogą składać podatnicy którzy posiadają identyfikator:

Numer PESEL - w przypadku podatników będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących działalności gospodarczej lub niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług;

NIP - w przypadku pozostałych podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu, którzy prowadzą działalność gospodarczą lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług lub są płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.

Korzyści wynikające ze złożenia deklaracji w formie elektronicznej:

  • oszczędność czasu,
  • niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej,
  • łatwość wypełnienia,
  • bezpieczeństwo przesyłanych danych,
  • gwarancja poprawności składanej deklaracji,
  • szybszy zwrot nadpłaty,
  • ochrona środowiska,
  • otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu UPO / urzędowe poświadczenie odbioru/ traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy złożeniem zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Informacje oraz niezbędne formularze wraz z załącznikami dostępne są do pobrania na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Ministerstwo Finansów na okres kampanii udostępniło również wszelkie niezbędne informacje na stronie www.szybkipit.pl.

Zachęcamy do rozliczenia się przez Internet jest to prosty, szybki i bezpieczny sposób!