Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach planuje w bieżącym roku realizację trzech zadań na jej terenie.

W ramach pierwszego zadania na odcinku drogi krajowej nr 73 Busko-Zdrój (ul. Objazdowa) do miejscowości Bronina- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach rozpocznie w tym roku budowę chodnika, przejść dla pieszych z azylami oraz zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniach- wykonanie dodatkowych pasów do skrętu w lewo. Na całym odcinku objętym opracowaniem zakłada się również zmianę organizacji ruchu.

Realizowane będzie również zadanie o nazwie: Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na DK 73 w miejscowości Szczaworyż polegające m.in. na wykonaniu chodnika, przebudowie 4 istniejących zatok autobusowych oraz regulacji systemu odwodnienia.

Kolejnym działaniem, które zostanie podjęte przez GDDKiA na naszym terenie będzie rozbudowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 0060T w miejscowości Młyny.

W ramach projektu wykonany zostanie pas do skrętu w lewo, wyspa kanalizująca ruch na drodze krajowej i azyle dla pieszych. Do peronów i zatok autobusowych zostaną wybudowane chodniki. W trakcje realizacji inwestycji zostanie wykonana konserwacja i przebudowa systemu odwodnienia skrzyżowania. Projekt zakłada także zmianę organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania. Rozpoczęcie prac w ramach tego zadania planowane jest po zakończeniu procedur administracyjnych związanych z procesem inwestycyjnym.