3 kwietnia 2014 r. w buskim ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza i komisji uzdrowiskowej z przedstawicielami podmiotów uzdrowiskowych.
Gości powitał gospodarz miasta Waldemar Sikora. Podczas spotkania poruszono zasadnicze sprawy odnoszące się do strefy uzdrowiskowej. Dotyczyły one m.in. rewitalizacji parku zdrojowego. Zastępca burmistrza Tomasz Mierzwa przybliżył koncepcję modernizacji, parku zdrojowego, ul. 1 Maja, ul. Rzewuskiego i Rokosza oraz tzw. małpiego gaju. Gmina ubiegać się będzie o dofinansowanie inwestycji w ramach środków unijnych. W dyskusji zwrócono również uwagę na wymogi jakie powinien spełniać park w zakresie nawierzchni alejek spacerowych oraz odpowiednio wyprofilowanych ławek itp. Pojawił się również pomysł budowy tężni solankowych, które urozmaiciłyby infrastrukturę nowego parku będąc jednocześnie atrakcją leczniczą dla turystów i mieszkańców Buska. Zaapelowano także o monitoring parku w związku z coraz częstszymi aktami wandalizmu.
Kolejnym punktem spotkania była prezentacja budowy nowego kolektora do odprowadzania ścieków pokąpielowych. Wojciech Legawiec prezes „Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A., które będzie inwestorem tej inwestycji, omówił trasę przebiegu kolektora.
Trzecie poruszane zagadnienie dotyczyło reklam i oznakowania w uzdrowisku.
Reklamy podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy będą umieszczone na specjalnych konstrukcjach w wyznaczonych miejscach.
Na terenie miasta i drogach dojazdowych do Buska ujednolicony zostanie system informacji. Ujednolicona informacja obejmie trzy poziomy: na drogach dojazdowych do miasta widnieć będzie informacja jak dostać się do uzdrowiska, podobnie na skrzyżowaniach wewnątrz miasta zamieszczona zostanie informacja wskazująca dojazd do części uzdrowiskowej, zaś trzecia informacja dotyczyć będzie ruchu pieszego w parku zdrojowym dzięki czemu kuracjusz uzyska wiadomość jak dotrzeć do konkretnego sanatorium.
Na dworcu autobusowym, ulicy 1 Maja, przy urzędzie miasta umieszczone zostaną mapy Buska-Zdroju. Nowy system oznakowania znacznie polepszy komunikację w mieście.
Tekst i foto EHR