Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

21 sierpnia dwudziestu lekkoatletów z Klubu Sportowego „Słoneczko” wystartowało w XXIII Międzynarodowym Biegu im. Stanisława Staszica w Brodach oraz w Chmielnickim Rajdzie Rodzinnym nad zalewem Andrzejówka.

zawodnicy klubu słoneczko

Podczas zawodów w Brodach ( obok Starachowic) 20 lekkoatletów wywalczyło 8 miejsc na podium ( 4x I miejsce, 3x II miejsce, 1x III miejsce) . Worek z medalami otworzył jeden z najmłodszych zawodników klubu - Mikołaj Musiał, który w biegu na 50 metrów zajął II miejsce, w tym samym biegu Jakub Smak w swoim debiucie zajął IV miejsce.

zawodnicy klubu Słoneczko na podium
W biegu na 100 metrów w klasach I-II bezkonkurencyjna była Alicja Smak, która zdobyła I miejsce, a jej klubowe koleżanki – Jagoda Kępińska oraz Lena Kwiatkowska zajęły odpowiednio IV oraz V miejsce. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców doskonale wypadł Jakub Zagnański, który nie dał szans rówieśnikom zajmując I miejsce.

zawodniczka klub sportowego Słoneczko

zawodnik klub sportowego Słoneczko
W biegu na 400m, wysoką formę potwierdziła Gabriela Parada wygrywając ze zdecydowaną przewagą, natomiast jej młodsze koleżanki klubowe- Blanka Sztuk oraz Klara Grzesik, w tym samym biegu zajęły odpowiednio IV oraz VI miejsca.

W biegu na 800 m po zaciętej walce zwyciężyła Anna Kawecka, a jej klubowe koleżanki- Tatiana Parada oraz Kaja Sztuk zajęły odpowiednio IV i V miejsca. W tej samej kategorii wśród chłopców Filip Podolski zdobył drugie miejsce, Wiktor Wróbel był trzeci, dobrze wypadli również Łukasz Koziarski ( IV miejsce), Łukasz Wróblewski (V miejsce) oraz Wiktor Gawlik (VII miejsce). Tuż za podium uplasowała się Kamila Bławat w biegu na 800m oraz Jakub Kowalczyk w biegu na 1200m.

zawodnicy klubu Słoneczko

W godzinach popołudniowych 4 zawodniczki wystartowały również w Chmielnickim Rajdzie Rodzinnym (Anna Kawecka, Gabriela Parada, Tatiana Parada, Klara Grzesik), które miały do pokonania dystans 3 kilometrów wokół zalewu Andrzejówka. Doskonale wypadła Klara Grzesik oraz Gabriela Parada, które zwyciężyły w swoich kategoriach wiekowych. W biegu wystartowała również Martyna Parada (Wiceprezes klubu), która dała przykład zawodnikom i również pokonała dystans 3 kilometrów.

zawodniczki klub sportowego Słoneczko

Zadanie pn. "Popularyzacja sportu oraz szkolenie młodzieży uzdolnionej sportowo w dziedzinie lekkoatletyka" jest współfinansowane ze środków Miasta i Gminy Busko Zdrój.

Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Busku-Zdroju za wspieranie uczestnictwa dzieci i młodzieży w zawodach sportowych.