Podczas XI edycji gali Buskowianin Roku, która miała miejsce 24 marca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, statuetkę „Siewcy" otrzymała Bogusława Majcherczak.
Galę uroczyście otworzył burmistrz Waldemar Sikora, witając serdecznie gości. - Dziś po raz kolejny przyznany zostanie ten znaczący dla naszej społeczności tytuł, będący wyrazem uznania dla osób działających na rzecz Gminy Busko-Zdrój – podkreślił gospodarz wieczoru przypominając także laureatów z poprzednich 10 edycji plebiscytu.
Po powitaniu zaprezentowane zostały sylwetki kandydatów do tytułu „Buskowianin Roku 2017":
Dariusz i Krzysztof Florek właściciele prowadzonego od 4 pokoleń gospodarstwa ogrodniczego. Specjalizuje się ono w uprawie pomidora i ogórka, które cieszą się na rynku lokalnym znakomitą renomą. W ubiegłym roku za swoją działalność zdobyli tytuł „Rolnik-Farmer Roku 2017" w dziedzinie „Ogrodnictwo", o który musieli powalczyć z ponad 300 gospodarstwami z całej Polski.
Kapela „Buskowianie" imienia Mariana Bieńka koncertuje od 40 lat promując Busko-Zdrój w kraju i poza jego granicami. Jednym z najcenniejszych wyróżnień otrzymanych przez zespół jest Grand Prix im. Piotra Gana zdobyte podczas Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem, a także Świętokrzyska Nagroda Kultury. Kapela uhonorowana została Odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej".
Bogusława Majcherczak - założycielka stowarzyszenia „Pokolenia", inicjatorka akcji „Rowerki marzeń", programu stypendialnego dla dzieci uzdolnionych artystycznie i sportowo, akcji „Mam haka na raka" propagującej ideę badań profilaktycznych oraz „Marszu różowej wstążeczki". Przewodniczy stowarzyszeniu „Razem Dzieciom", które organizuje dobroczynne bale oraz realizuje przy współpracy z Fundacją Kasisi Szymona Hołowni projekt „Adopcja dzieci". Stowarzyszenie zaadoptowało trójkę dzieci z Zambii.
Decyzją kapituły tytuł „Buskowianin Roku 2017" otrzymała Bogusława Majcherczak doceniona za zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących, altruistyczną postawę i bezinteresowne wsparcie oraz pracę na rzecz dobra publicznego. Z rąk gospodarza uroczystości laureatka odebrała statuetkę „Siewcy". Pozostali nominowani do tytułu otrzymali płaskorzeźby odzwierciedlające statuetkę.
- W świecie w którym człowiek koncentruje się wyłącznie na sobie i swoich potrzebach Pani swoją postawą i działaniem udowadnia, że najwięcej satysfakcji daje dobro, którym człowiek dzieli się z innymi – czytamy w laudacji wygłoszonej przez Justynę Nurek przewodniczącą Rady Miejskiej w Buku-Zdroju. - Tworzy Pani więzi z ludźmi, a to rzadka umiejętność. Poprawia Pani los osób potrzebujących, którzy nie są w stanie sami walczyć z życiowymi wyzwaniami i robi to Pani zupełnie bezinteresownie, udowadniając, że człowiek powinien pracować nie tylko dla dóbr materialnych.
Bogusława Majcherczak nie kryjąc wzruszenia podziękowała członkom Stowarzyszenia Razem Dzieciom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizowane przez nią akcje dokładając tym samym swoją cegiełkę w budowanie lepszego świata. – My nie robimy wielkich rzeczy, robimy małe rzeczy, ale robimy je z miłością, zaangażowaniem i oddaniem - podsumowała laureatka.
Wieczór umilił koncert Magdy Navarrete „Warszawski Lutosławski".