Zakończyło się 3-dniowe wydarzenie realizowane w ramach projektu „Busko piórem opisane, Busko sfotografowane". W trakcie licznych spotkań przedstawiciele urzędu miasta wraz z Towarzystwem Miłośników Buska oraz Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A promowali wśród szerokiej publiczności publikacje na temat Buska-Zdroju, ukazujące historię miasta, walory turystyczne i kulturowe, bazę uzdrowiskową a także piękno ponidziańskiej przyrody.
Wszystko zaczęło się w piątek, 7 września od warsztatów w Imosowej Pecynie, prowadzonej przez lokalnego artystę Michała Imosę. Tego samego dnia, w południe, otwarto wystawę pocztówek z wizerunkiem miasta z początków XX w. autorstwa Stanisława Saneckiego. Pocztówki te zostały zamieszczone w publikacji Dariusza Kaliny pt. „Busko-Zdrój.
Dzieje miasta w XIX i XX w." Sam autor poprowadził warsztaty dla młodzieży pn. „Buskie drzewo genealogiczne" podczas których mówił o historii miasta, jego założycielach oraz osobach, które miały wpływa na jego rozwój. Temat rozwinął wieczorem, podczas spotkania autorskiego w sanatorium Marconi.
Sobota rozpoczęła się piknikiem wędkarskim na terenie gospodarstwa ekologicznego w miejscowości Budy. Nie lada atrakcją dla uczestników była przejażdżka bryczką po okolicy, podczas której mieli okazję podziwiać przyrodę okolic Buska-Zdroju. Wieczorem, w Hotelu Gromada odbył się natomiast wernisaż wystawy zdjęć, stanowiących makietę albumu „Busko-Zdrój. Słoneczne miasto". W spotkaniu wziął udział autor większości fotografii, lokalny artysta, Piotr Kaleta.
Trzeci dzień wydarzenia obfitował w wycieczki i spacery, w czasie których można było zobaczyć to co wcześniej prezentowane było w publikacjach. Ekologiczne pojazdy zawiozły uczestników m.in. do Wełcza, gdzie stoi lokalna atrakcja - „sosna na szczudłach". Po południu odbył się spacer po Busku, podczas którego uczestnicy mieli okazję m.in. zwiedzić drewniany kościółek pw. św. Leonarda – najstarszy buski zabytek. Podsumowanie całości odbyło się w Olejarni Zagłoby w Mikułowicach. Oprócz degustacji wyrobów odbył się pokaz ponad stuletniej metody tłoczenia oleju.
Projekt zrealizowano w ramach poddziałania: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (Nabór nr 1/2018/G; „Królewskie Ponidzie" Lokalna Grupa Działania w Busku – Zdroju).