Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży
Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Adres: al. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój
Kontakt: 413705400, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.bsck.busko.pl/pl/
Czynne: od poniedziałku do piątku od 7.30 do 20.00, soboty i niedziele – wg potrzeb
Buskie Samorządowe Centrum Kultury prowadzi wielokierunkową działalność kulturalną, kulturalno-oświatową i turystyczną wśród mieszkańców oraz gości przebywających na ternie miasta i gminy Busko-Zdrój, w tym m.in.:
- Organizuje koncerty, festiwale, przedstawienia, konkursy artystyczno-kulturalne i szereg innych imprez własnych i zleconych.
- Zajmuje się animacją kultury wśród odbiorców w każdym przedziale wiekowym, organizuje przeglądy, warsztaty, wystawy itp.
- Realizuje projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, m.in. naukę tańca, naukę gry na instrumentach, warsztaty wokalne.
- Gromadzi i zarządza zbiorem Izby Zbiorów Regionalnych.
- Prowadzi Kino Zdrój.
- Prowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku.
- Prowadzi Centrum Informacji Turystycznej.
- Tworzy produkty turystyczne w oparciu i lokalne zasoby oraz przy aktywizacji społeczności lokalnej, w szczególności wiejskiej, organizuje kiermasze, dni miasta, dożynki itp.
- Wspiera wszelką działalność kulturalną organizowaną na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój.
- Szczegóły
- Norbert Garecki
Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Adres: ul. Grotta 3a, 28-100 Busko-Zdrój
Kontakt: 413705150, 413788549, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czynne od poniedziałku do niedzieli od 9.00 do 21.00
Podstawowym celem i przedmiotem działania BOSIR jest upowszechnianie sportów, w szczególności piłki nożnej i siatkowej, sportów wodnych, nauki pływania oraz innych dyscyplin sportowych w oparciu o posiadane lub powierzone obiekty sportowe, utrzymanie i udostępnianie tych obiektów, organizowanie masowych imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych oraz prowadzenie sekcji sportowych finansowanych przez gminę Busko-Zdrój lub z innych źródeł.
Obiekty, którymi administruje BOSiR:
- Pływalnia Miejskia im Stefana Komendy przy ul. Grotta w Busku-Zdroju,
- Stadion Miejski przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju,
- Zespołu boisk wielofunkcyjnych ”Orlik 2012” przy ul. Partyzantów w Busku-Zdroju,
- Teren rekreacyjny ”Skatepark" przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju,
- Teren rekreacyjny „Zimne Wody” przy ul Stawowej w Busku-Zdroju,
- Teren rekreacyjny ”Glinianki" przy ul. Langiewicza w Busku-Zdroju,
- Zbiornik retencyjno – rekreacyjny w Radzanowie,
- Terenu rekreacyjny "Karabosy" w Siesławicach,
- Publiczne place zabaw dla dzieci na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój,
- Boiska sportowe w gminie Busko-Zdrój (z wyłączeniem boisk szkolnych)
- Szczegóły
- Norbert Garecki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Adres: os. Orła Białego 17, 28-100 Busko-Zdrój
Kontakt: 41 378 21 25, 41 370 51 68, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.biblioteka.busko.pl/
Czynne: poniedziałek, wtorek, środa i piątek od 8.00 do 18.00, czwartek i sobota od 8.00 do 16.00
W MGBP działają wypożyczalnie dla dzieci i dorosłych, czytelnia oraz czytelnia internetowa „Planeta”. W ramach swojej działalności MGBP organizuje liczne spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, naukę czytania dla najmłodszych (jest m.in. partnerem kampanii „Mała książka wielki człowiek” organizowanej przez Instytut książki) oraz zajęcia w ramach zagospodarowania czasu wolnego w czasie wakacji i ferii zimowych. Przy placówce działa Dyskusyjny Klub Książki.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna posiada 4 filie, m.in. w Dobrowodzie 26, Kołaczkowicach 122, Szańcu 230 i Szczaworyżu 49.
- Szczegóły
- Norbert Garecki
Świetlica Środowiskowa Przy MGOPS w Busku-Zdroju
Adres: ul. Kościuszki 2a , 28-100 Busko-Zdrój
Kontakt: 41 370 5135
Czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00.
Uczestnikami zajęć w świetlicy mogą być dzieci już od 5 roku życia. Do świetlicy przyjmowane są na wniosek lub za zgodą rodziców / opiekunów prawnych.
W ramach swojej działalności placówka zapewnia dzieciom i młodzieży pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, rozwój zainteresowań, organizacje zabaw i zajęć sportowych ale także pomoc w sytuacjach kryzysowych, szkolnych, rodzinnych, rówieśniczych i osobistych w oparciu o diagnozę indywidualną dziecka i jego rodziny.
Świetlica Środowiskowa oferuje swoim podopiecznym komputery z dostępem do internetu, gry w bulle, koszykówkę, piłkę ręczną, bilard, ping-ponga oraz piłkarzyki. Ponadto chodzenie na szczudłach i balansowanie na rola bola, trampolinę i tablicę multimedialną.
- Szczegóły
- Norbert Garecki